Alüminyum PCB'nin Avantajları ve Dezavantajları

August 9, 2021

hakkında en son şirket haberleri Alüminyum PCB'nin Avantajları ve Dezavantajları

Alüminyum PCB'nin Avantajları ve Dezavantajları

Alüminyum levhalar, termal olarak en iletken PCB seçeneklerinden biridir.Minimum devre hasarını sağlamak için hayati bileşenlerden mümkün olduğunca fazla ısıyı uzak tutarlar.Yüksek ısı toleransları sayesinde, daha yüksek yoğunluklu devreleri ve daha büyük güç seviyelerini idare edebilirler.Alüminyum alaşımlarından oluşturulan yüzeyler, kırılma riskini azaltan yüksek düzeyde fiziksel dayanıklılığa sahiptir.Diğer metallerle karşılaştırıldığında, alüminyum makul bir maliyetin yanı sıra daha düşük bir çevresel etkiye sahiptir.

 

Öte yandan, alüminyum PCB'ler, standart kartlardan daha fazla niş kullanıma sahip olma eğilimindedir.Bir bakır levhaya iletken eklemekten daha ucuza mal olsalar da, bu bileşenler olmadan standart PCB'lerden daha yüksek bir fiyatı vardır.Uygulamanız yüksek sıcaklıklar içermiyorsa, bir alüminyum çekirdeğe yatırım yapmak işe yaramayabilir.Bir esnek devre oluşturmayı planlıyorsanız, bir alüminyum esnek PCB yalnızca başlangıç ​​konumuna esneyebilir.Daha küçük elektroniklere sığacak şekilde bükülecek, ancak titreşim stresine dayanamayacak.

hakkında en son şirket haberleri Alüminyum PCB'nin Avantajları ve Dezavantajları  0

 

Avantajlar

Dezavantajları

Düşük maliyetli: Alüminyum, çeşitli iklimlerde bulunabilen bir metaldir, bu nedenle madenciliği ve rafine edilmesi kolaydır.Bu nedenle, bunu yapmanın maliyetleri diğer metallere göre önemli ölçüde daha düşüktür.Bu da, bu metallerle üretim ürünlerinin daha ucuz olduğu anlamına gelir.
Yüksek fiyat.
Çevre dostu: Alüminyum toksik değildir ve geri dönüştürülebilir.Alüminyum ile imalat, montaj kolaylığı nedeniyle enerji tasarrufuna da elverişlidir.Baskılı devre kartı tedarikçileri için bu metali kullanmak gezegenimizin sağlığını korumaya yardımcı olur. Mevcut ana akım sadece tek alüminyum PCB yapabilir, çift taraflı alüminyum PCB yapmak zordur.
Isı dağılımı: Yüksek sıcaklıklar elektronik aksamda ciddi hasara neden olabilir, bu nedenle ısıyı dağıtmaya yardımcı olabilecek bir malzeme kullanmak akıllıca olacaktır.Alüminyum aslında ısıyı hayati bileşenlerden uzaklaştırabilir, böylece devre kartı üzerinde olabilecek zararlı etkiyi en aza indirebilir. Ürünün elektriksel mukavemet ve basınçta maddeye sahip olması daha kolay olacaktır.
Daha Yüksek Dayanıklılık: Alüminyum, bir ürüne seramik veya fiberglas tabanların sağlayamadığı güç ve dayanıklılık sağlar.Alüminyum, üretim, taşıma ve günlük kullanım sırasında kazara kırılmayı azaltabilen sağlam bir temel malzemedir. Alüminyum, klorür (CL -) en sık karşılaşılan halojenür iyonları tarafından daha hızlı saldırılara karşı hassastır.
Hafif: İnanılmaz dayanıklılığı nedeniyle alüminyum şaşırtıcı derecede hafif bir metaldir.Alüminyum, herhangi bir ek ağırlık eklemeden güç ve esneklik katar.  

 

 

Alüminyum PCB Performansı:

 

1. Termal Yayılım

FR4, CEM3 gibi yaygın PCB substratları, zayıf termal iletkenlerdir.Elektronik ekipmanların ısısı zamanında dağıtılamazsa, elektronik bileşenlerin yüksek sıcaklıkta arızalanmasına neden olacaktır.Alüminyum yüzeyler bunu çözebilirtermal dağılım sorun.

 

2. Termal Genleşme

Alüminyum substrat PCB, termal dağılım problemini etkili bir şekilde çözebilir, böylece farklı maddelerle baskılı devre kartlarındaki bileşenlerin termal genleşme ve büzülme problemi hafifletilebilir, bu da tüm makine ve elektronik ekipmanların dayanıklılığını ve güvenilirliğini artırır.Özellikle alüminyum alt tabaka, SMT (yüzeye montaj teknolojisi) termal genleşme ve büzülme problemlerini çözebilir.

 

3. Boyutsal Kararlılık

Alüminyum alt tabaka baskılı devre kartı, baskılı devre kartının yalıtım malzemesinden görünüşte daha yüksek stabiliteye sahiptir.30°C'den 140~150°C'ye ısıtıldığında, alüminyum substratın boyutsal değişimi sadece %2.5 ~ 3.0'dır.

 

4. Diğer Performans

Alüminyum alt tabaka baskılı devre kartının koruyucu etkisi vardır ve alternatif kırılgan seramik alt tabaka olabilir.Alüminyum alt tabaka ayrıca ısı direncini ve fiziksel özellikleri iyileştirmeye ve üretim maliyetlerini ve işçiliği azaltmaya yardımcı olur.

 

 

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Mrs. Yolanda
Tel : +86-13530179598
Faks : 86-755-33115535
Kalan karakter(20/3000)